EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 1107
Dün : 1921
Toplam : 17178088

 En Son Online 10 Üye
 busratekin
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 Halisaga
 ORHAN AFACAN
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:52576
İp'niz:54.161.49.216

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Edirne Haberleri » Suakacağı Barajı Protokolü Sofya’da İmzalandı... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » Suakacağı Barajı Protokolü Sofya’da İmzalandı

AK Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak yaptığı açıklamada, başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Hilmi Güler, Dışişleri Bakanımız Abdullah Gül ve Maliye Bakanımız Kemal Unakıtan’ın destek ve çabaları ile uzun yıllar ele alınmayan Suakacağı Projesi için Bulgaristan ile  başlatılan ikili görüşme sürecinin en  önemli aşaması olan iki ülke heyetleri arasında protokol anlaşmasının imzalandığını ve 2006 yılı sonuna kadar baraj yapım çalışmalarının başlanmasının planlandığını müjdeledi.

    Sulamada, elektrik enerjisi üretiminde ve en önemlisi sel taşkınlarının önlenmesinde Edirne’mize büyük faydalar sağlayacak olan Suakacağı Barajı’nın yapılması için AK Parti Hükümeti olarak, yıllardır bir kenara terk edilen ve uluslar arası bir hukukun söz konusu olduğu bu projeyi yapmak için her türlü maddi ve hukuksal girişimleri ciddi bir şekilde sürdürdüklerini ifade eden Milletvekili Budak, “yaklaşık iki yıldır Enerji ve Maliye Bakanlığı’mız tarafından Bulgaristan ile beraber yürütülen  çalışmalar ve 8 Nisan 2005’te Maliye Bakanımız ve Enerji Bakanımızın Sofya’ya giderek Suakacağı projesini yapımı için Bulgaristan Maliye Bakanı ve Enerji Bakanına  teklifte bulunmalarının ardından, iki ülke tarafından oluşturulan teknik heyetler karşılıklı olarak birbirlerine ziyaretlerde bulunmuş ve barajın yapımı için ön hazırlıklarını tamamlamışlardır. Son olarak, 03 Temmuz 2006 tarihinde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bir araya gelen Türk ve Bulgar üst düzey yetkililer, barajın yapımı için  nihai protokol imzalamışlardır” diye ekledi.

    Yapılan toplantı hakkında bilgi veren Milletvekili Budak, “Türkiye’den Devlet Su İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Dışişleri Bakan Danışmanı Yavuz Çubukçu ve Devlet Su İşleri 11. Bölge Müdürü Numan Gündüz diğer yetkililerin olduğu protokol toplantısına Bulgaristan’dan Enerji Bakan Yardımcısı İvanov Valantin, Enerji İşleri Genel Müdürü ve diğer teknik yetkililer katılmıştır. Toplantıda her iki ülkenin teknik heyetleri tarafından yapılan çalışmalar değerlendirilerek, Suakacağı barajının yapılması için yer tespiti, kullanılacak malzemeler ve barajın yapılması ile her iki ülkeye sağlayacağı muhtemel faydaları gibi her türlü teknik ve mühendislik konularında mutabakata varılmıştır” diye ifade etti.

    Bundan sonra Türkiye ve Bulgaristan Hükümetleri arasında imzalanacak anlaşma ile çalışmaların başlayacağını vurgulayan Milletvekili Budak, “iki ülke arasında anlaşma imzalanmasını müteakip ilgili konu hakkında iki ülke bakanlar kurulundan karar çıkacaktır. Daha sonra, iki ülkenin enerji bakanlarına verilecek yetkiyle beraber nihai imzalar atılacak ve ardından baraj yapımı çalışmalarına başlanabilecektir” diye belirtti.jougernaought | 05.07.2006 22:54:51
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
45471
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Ağustos »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 5


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2018  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.