EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 7
Dün : 2381
Toplam : 17092438

 En Son Online 10 Üye
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 Halisaga
 ORHAN AFACAN
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 busratekin
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:41908
İp'niz:54.198.3.15

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Edirne Haberleri » 1. Ordu komutanlığı'ndan üniversitemize ziyaret... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » 1. Ordu komutanlığı'ndan üniversitemize ziyaret
I. Ordu Komutanı Orgeneral İlker BAŞBUĞ, Çorlu 5. Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Yavuz YALÇIN, Edirne 3. Mknz. P. Tümen Komutanı Tümgeneral Recep Rıfkı DURUSOY, Edirne 54. Mknz. P.  Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil KALKANLI, Kırklareli 55. Mknz. P. Tugay Komutanı Tuğgeneral İhsan UYAR, I. Ordu Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Levent ERÖZ 14 Haziran 2006 tarihinde Üniversitemize ziyarette bulundular.

Komutanları karşılayan Rektör Prof.Dr. Enver DURAN, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Beyhan KARAMANLIOĞLU ve Prof.Dr. Timur KIRGIZ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Genel Sekreter ve Daire Başkanları I. Ordu Komutanı Orgeneral İlker BAŞBUĞ’a ve diğer komutanlara hoş geldiniz diyerek, Üniversitemizde görmekten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Rektör Prof.Dr. Enver DURAN, Orgeneral İlker BAŞBUĞ’a Üniversitemiz Rektörlük Yerleşkesi ve tarihi Karaağaç İstasyon Binası hakkında bilgi verdikten sonra Rektörlük makamına geçildi.

Orgeneral İlker BAŞBUĞ, Üniversitemizin şeref defterine şu sözleri kaydetti:

“Trakya Üniversitesi’nin, Sayın Rektörün Başkanlığı altında bölgeye ve bütün Türkiye’ye değerli hizmetler verdiğini görmekten sevinç ve mutluluk duymaktayım. İleriki yıllarda da Üniversitenin değerli hizmetleri sunacağına yürekten inanıyor, kendilerini kutluyor ve üstün başarılar diliyorum”

Ardından Üniversitemiz Senato Odası’nda Edirne’yi, Üniversitemizi ve Sağlık Müzesi’ni tanıtan sunumlar izlendi.

Rektör Prof.Dr. Enver DURAN; “Bizi onurlandırdınız. Cumhuriyete ve Cumhuriyetin değerlerine daima sahip çıkan, Laikliği yaşam biçimi olarak kabul eden, Sosyal Hukuk Devleti ilkesine, Atatürk İlke ve Devrimlerine gönülden bağlı olan Trakya Üniversitesi, Ortaçağ anlayışı ile aklın öncülüğünü, bilimin aydınlığını, bağımsız yargı sistemini, gelişen özgürlük ve demokrasi anlayışını, ulusal egemenliği ve uygar yaşam koşullarını hiçe sayan bazı çevrelerin; karanlığı, baskı ve tehditleri kendilerine kalkan edinerek Türkiye Cumhuriyeti’ni, Türk Anayasası’nı, Türk Ulusu’nu içten ve dıştan yıpratma girişimleri karşısında bir elinde Cumhuriyet, diğer elinde tuttuğu demokrasi meşalesiyle bağımsızlığa, özgürlüğe ve demokrasiye sonsuza kadar sahip çıkacaktır. Cumhuriyet değerlerinin savaşımını veren, bu eğitim ordusu sizi görmekten son derece mutlu ve heyecanlıdır. Sizinle daha da güçlü olduğumuzu hissediyoruz. Trakya Üniversitesi’nde amaç iyi bir eğitimle birlikte ailesine, ulusuna ve insanlığa yararlı, eylemi, söylemi bir olan Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş, dürüst, laik, çağdaş Cumhuriyetin ve demokrasinin değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştirmektir. Öğretim üyelerimizin hepsi bilimin, edebiyatın, sanatın incelikleri ile yoğrulmuş genç insanlar yetiştirmek için özveriyle çalışmaktadırlar” dedi.

Orgeneral İlker BAŞBUĞ; “Trakya Üniversitesi’nin değerli yöneticileri. Bugün gerçekten sizlerle bir arada bulunmaktan sonsuz mutluluk duyuyorum. Edirne’ye Trakya Üniversitesi’ni ziyaret için geldim. Daha önceden Sayın Rektörümüze sözümüz vardı, ancak olanaksızlıklar nedeniyle bu ziyareti gerçekleştirememiştik. Bugün bu ziyareti gerçekleştiriyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde üniversiteler fevkalede çok önemli. Üniversiteler bulunduğu bölgenin lokomotifi olmalıdır. Her açıdan, ekonomik, sosyo-kültürel açıdan o bölgenin laboratuarı, proje üretim ve uygulama merkezidir. Trakya Üniversitesi’nin Trakya Bölgesi’nde ayrı bir yeri, görevi ve misyonu olduğuna inanıyorum. Trakya Üniversitesi’nin 1982’den bu yana her gün daha iyiye, gelişerek büyüme noktasında olduğunu görmekteyiz. Hem bölgeye, hem de ülkemize ışık tutuyor. Zaten Trakya Bölgesi’ndeki insanımızın hepsi iyi ve güzel insanlar. Arzumuz bu niteliğin hiçbir zaman bozulmaması. Bu da bu bölgedeki üniversitelere yüklenen bir görev. Trakya Üniversitesi’nin özellikle Cumhuriyetin temel niteliklerine karşı duyduğu hassasiyet ve bunu her türlü faaliyette ortaya koyması memnuniyet vericidir. Bütün Türk insanının bu değerlere sahip çıkması gerekmektedir. Trakya Üniversitesi’nin başardığı bu görev her türlü takdirin üzerindedir. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak Cumhuriyetin temel niteliklerine sahip çıkan kişi, kurum ve kuruluşların arkasında olmak bizim için onur verici bir görevdir. Edirne tarihin en eski şehirlerinden biridir. Ancak Edirne ne yazık ki olması gereken noktada değildir. İyi bir planlama, programlama ve azimle serhat şehrimizin tarihi geçmişine uygun bir duruma geleceğine inanıyorum. Yine bu konuda Üniversitemize büyük sorumluklar düşüyor. Zaman ayırdığınız için Trakya Üniversitesi’nin tüm değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Gelecek eğitim sürecinde de başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

  Konuşmaların ardından Rektör Prof.Dr. Enver DURAN Orgeneral İlker BAŞBUĞ’a Üniversitemizin bir armağanını verdikten sonra, Orgeneral İlker BAŞBUĞ da Rektör Prof.Dr. Enver DURAN’a I. Ordu Komutanlığı’nın şiltini verdi. Rektörlük makamında devam eden görüşmelerin ardından Orgeneral İlker BAŞBUĞ ve diğer komutanlar Üniversitenin değerli yöneticileri ile biraya gelmekten ve böyle bir ziyareti gerçekleştirmiş olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek Üniversitemizden ayrıldılar.

www.trakya.edu.tr

jougernaought | 23.06.2006 16:12:43
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
44371
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Temmuz »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 3


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2018  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.