EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 2833
Dün : 2523
Toplam : 17109440

 En Son Online 10 Üye
 busratekin
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 Halisaga
 ORHAN AFACAN
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:41798
İp'niz:54.224.111.99

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Eğitim Haberleri » Trakya Üniversitesi yılın En İyilerini .Seçti... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » Trakya Üniversitesi yılın En İyilerini .Seçti
Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Kariyer ve Yönetim Topluluğu tarafından düzenlenen “Yılın En İyileri Ödül Töreni”, 23 Mayıs 2006 tarihinde Devlet Konservatuvarı Sanat ve Eğitim Merkezi’nde yapıldı.

           4000 üniversite öğrencisi arasında 24 kategoride yapılan seçmelerde yılın en iyileri ödüllerini alan ödül sahiplerinin ve Üniversitemiz mensuplarının katıldığı tören Üniversitemizi tanıtan sunum ile başladı. Kariyer ve Yönetim Topluluğunu tanıtan filmin ardından Rektör Prof.Dr. Enver DURAN, günün anlam ve önemine yönelik konuşmasını yaptı:

“Trakya Üniversitesi’nin aydınlık yüzleri gençler, Cumhuriyete sahip çıktığınız oranda yükseleceksiniz. Bir elinizde demokrasi, bir eliniz de Cumhuriyet meşalesi olduğu sürece aydınlık ve bilgi dolu günler sizlerle olacaktır. Siz bu Cumhuriyete layıksınız. Bu Cumhuriyet de sizlere…Aydınlık yüzlerinizi karanlık hiçbir zaman örtemez. Günün sosyal koşulları karşısında ilham ve gerçeği dışarıda arayanlar bu üniversitede yer bulamazlar. Üniversite gençliğini, demokrasi kültürünün gelişmesi ve evrensel barışın sağlanması için çaba gösteren, tarihini, öz değerlerini iyi bilen, evrensel değerleri, bilimin, aklın üstünlüğünü benimseyen, eleştirel düşünce sistemine sahip, bilgiye ve düşünceye saygılı, sorunlara duyarlı, çok okuyan ve araştıran bireyler olarak görmek en içten dileğimizdir. Gençlerimizin Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, insan haklarına saygılı bireyler olarak demokratik, Laik Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı sorumluluklarını en iyi biçimde yerine getireceklerinden kuşku duymuyor, onlara güveniyoruz. Bilgisiyle, yetenekleriyle ve girişimciliğiyle geleceğimizin teminatı gençlerimiz isterlerse akan suyun yolunu bile değiştirebilirler. Bu güç ve isteği onlarda görüyorum. Bir bütünün en küçük parçası olsak bile bu bütün hepimizin. Cumhuriyetle özdeş, Cumhuriyetle yaşıt Cumhuriyet gazetesi için verdiğiniz oylar çok anlamlı ve onur verici. Her biri kendi dalında bir numara olan ve bugün aramızda bulunan ödül sahipleri, çağdaş, özgün düşünebilen, inovatif, analitik zekaya sahip gençlerimizin oylarıyla bugün aramızda bulunuyorlar. Gençlerimizin sağduyusuna ve bilgilerine güveniyor ve onları bu örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

 Yılın En İyi Gazetesi “Cumhuriyet”in ödülünü Rektör Prof.Dr. Enver DURAN’ın elinden alan Alev COŞKUN, Cumhuriyet gazetesinin değişmeyen çizgisinden bahsetti:

 “Çok karmaşık günler yaşadığımız bu dönemde bize ışıklı, uygar, çağdaş iki saat yaşattınız. Var olun, sağolun. Ulu Önder Atatürk’ün çizdiği yolda, uygar yolda, çağdaş aklın öncülüğünü gösteren yolda Trakya Üniversitesi’nin bu girişimleri takdire değer. Son altı ayda pek çok üniversitede konuşmalar yaptım. Bakıyorum burada bugün çoğunluğu genç kızlar oluşturuyor. Genç kızlar sizleri kutluyorum. Trakya Üniversitesi’nin kız öğrencileri, Atatürk’ün mirasçıları  ve kızları olduğunuzu kanıtladınız. Kutluyorum. Bu karöaşa döneminde en iyi gazete olarak Cumhuriyet gazetesinin seçilmesi çok anlamlı. Cumhuriyet gazetesinin 83 yıllık yaşamı var. Cumhuriyetle neredeyse yaşıt sayılır. 7 Mayıs 1924’de Cumhuriyet gazetesinin ilk sayısı yayınlandı. Cumhuriyet gazetesini kuran ve ismini veren büyük önderimizi Atatürk’tür. Ortadoğu coğrafyasında, İslam coğrafyasında olmayan gelişmelere tanık oluyordu ülkemiz. Çağdaş aklın yol göstericiliğine dayanan bir eğitim sisteminin kurulması sağlanıyordu. Aydınlanma devrimleri Atatürk’ün önderliğinde çıkarılıyordu. Cumhuriyet gazetesi bu devrimleri korumak ve onları yaşatmak amacıyla kurulmuştur. Cumhuriyet gazetesi ilelebet bu devrimleri savunacaktır. Karmaşa ortamından çağdaş bir ortama geçiş. Eleştirel aklın egemen olduğu bir ortama geçiş. Demokrasinin olmazsa olmaz koşulu laiklik ilkesidir. 4000 üniversite öğrencisinin verdiği oylarla Cumhuriyet gazetesini bu çok önemli başarıya, mükafata ulaştırmanız çok önemli. Laik Cumhuriyeti, Atatürk ilke ve devrimlerini sonuna kadar savunan, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunan Cumhuriyet gazetesi bu iki ana fikirden ve çizgiden hiçbir zaman ayrılmayacaktır” dedi.

Yılın Bürokratı seçilen ve ödülünü yine Rektör Prof.Dr. Enver DURAN’ın elinden alan Süreyya SERDENGEÇTİ; “Size kısaca anılarımdan ve yaşamıma kazandırdıklarından bahsedeceğim. Yaşayan en eski Merkez Bankalı Emir Sencer’i bir gün ziyaret ettim. Ziyaret esnasında pek çok şey söyledi. Ama en önemlisi şuydu: ‘Hayatta doğru olun. İtibarınızı hiçbir zaman kaybetmezsiniz’. Merkez Bankası olarak biz yıllarca ekonomik istikrarı getirmek için neler yapılacağını bildiğimiz halde bir şey yapamıyorduk. Doğru olduğuna inandığınız şeyi eğer yaparsanız, itibarınızı hiçbir zaman kaybetmezsiniz. Şimdi anlıyorum ki biz doğru olanı yapmışız ki, bu itibarı kazanmışız ki sizler bu ödülü verdiniz. Doğru bildiğinizden hiçbir zaman şaşmayın. Bilin ki uzun vadede başarı kendiliğinden gelecektir. Amcam da bana her zaman ‘Hayatta ne yaparsan tam yap, ne olursan tam ol’ derdi. Eğer olacaksanız bir konunun uzmanı olun ve onu en iyi şekilde yapın. Ben de kendi yaşamımda bunun faydasını gördüm. Yıllar ve yıllar boyunca ne yaparsam tam yaptım, ne olursam tam oldum ki bana bu ödülü verdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yılın En İyi Yarışma Programı Kim 500.000 YTL İster? İn yapımcısı Osman Tanerkır’a hem yarışma programının ödülünü, hem de Yılın En İyi TSM Sanatçısı Bülent ERSOY’un ödülünü Genel Sekreter Recep GÜRKAN  verdi. Osman Tanerkır; “Bilgi yarışması ile bu ödülü sizden almak onur verici. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

 Yılın En İyi TV dizisi Avrupa Yakası ve Yılın En İyi Bayan Oyuncusu  Gülse BİRSEL ‘in ödülünü Birol ÇAKAN’a Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Timur KIRGIZ verdi.

 Yılın En İyi Radyosu Süper FM’in ödülünü DJ Tolga GÜNDÜZ, Yılın En İyi Habercisi Uğur DÜNDAR’ın ödülünü, Doğan Haber Ajansı Temsilcisi ve Trakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Lütfü KARAKAŞ, Yılın En İyi Spor Programı NTV-90 Dakika ödülünü NTV Edirne Temsilcisi Gökhan TUZLADAN, Yılın En İyi Müzik Grubu Seksendört’ün ödülünü Topluluk Akademik Danışmanı Ebru BOYACIOĞLU, Yılın En İyi TV Kanalı ATV ve Yılın En İyi Haber Spikeri Ali KIRCA’nın ödüllerini  Birol ÇAKAN, Yılın En İyi Filmi Babam ve Oğlum, Yılın En İyi Erkek Oyuncusu Fikret KUŞKAN’ın ödüllerini Aslı ÖNER   aldı.

Diğer kategorilerde Yılın En İyi Erkek Pop Sanatçısı Yalın, Yılın En İyi Erkek Fantezi Müzik Sanatçısı İbrahim TATLISES, Yılın İş Kadını Güler SABANCI, Yılın En İyi Sporcusu Hamza YERLİKAYA, Yılın En İyi Yazarı Can DÜNDAR, Yılın En İyi Tiyatro Sanatçısı Şener ŞEN, Yılın En İyi Türk Halk Müziği Sanatçısı Zara, Yılın En İyi Bayan Pop Sanatçısı Candan ERÇETİN, Yılın En İyi Bayan Fantezi Sanatçısı Ebru GÜNDEŞ, Sanata Emek Özel Ödülünü de Seyfi DURSUNOĞLU aldı. Törenimize katılamayan ve ödüllerini kendileri alamayan bu ödül sahiplerimiz de törenimize mesajları ile destek verdiler.

www.trakya.edu.tr

jougernaought | 24.05.2006 16:18:23
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
15563
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Temmuz »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 5
Toplam Oy : 8


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2018  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.