EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 412
Dün : 4699
Toplam : 17926401

 En Son Online 10 Üye
 ORHAN AFACAN
 Halisaga
 busratekin
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:47064
İp'niz:3.84.243.246

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Sağlık » İçme Suyumuz Sağlıklı... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » İçme Suyumuz Sağlıklı
Belediyeye ait İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde Edirne kent merkezine verilen şehir içme suyunun yapılan analizler sonucunda insan sağlığı açısından herhangi bir tehlike taşımadığı tespit edilmiştir.  
Şehrimizde yayınlanan günlük bir gazetenin haberi göre içilemeyecek durumda olduğu açıklanan içme suları hakkında bir açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, verilerin 1952 yılında çıkarılan Gıda Maddeleri Tüzüğüne göre değerlendirilerek yanlış anlaşıldığını belirterek, “İlimiz halk sağlığı laboratuarında analiz edilen ve bir yerel gazetenin haberine göre içilemeyecek durumda olduğu açıklanan içme sularına ait tahlil sonuçları incelendiğinde, verilerin 1952 yılında çıkarılan Gıda Maddeleri Tüzüğüne göre değerlendirilerek yanlış yorumlandığı anlaşılmaktadır. Oysa Sağlık Bakanlığı’nın Avrupa Birliği normlarını esas alan ve 98/83/EC sayılı konsey direktiflerine göre hazırladığı İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik 17 Şubat 2005 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Analiz sonuçlarının değerlendirilmesinde bu yeni yönetmelik kullanılmalıdır. Dolayısıyla Belediyemiz laboratuarında da bütün laboratuarlarda olması gerektiği gibi bu yeni yönetmelik doğrultusunda değerlendirme yapılmaktadır. Sonuç itibariyle haberde bahsi geçen su örnekleri İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik hükümlerine uygun olup insan sağlığı açısından güvenlidir.”
Şehir şebekesine verilen su arıtma tesislerinde ve Buçuktepe su deposunda otomatik cihazlarla klorlanmakta olduğunu, klor seviyesinin yasa ve yönetmeliklerde belirtilen seviyelerde olduğunu kaydeden Başkan Sedefçi, “Klor seviyesi yönetmelikte belirtildiği gibi 0,1-0,5 PPM seviyesindedir. Buna titizlikle riayet edilmektedir. Bu düzeyde klor içeren suda herhangi bit koliform mikroorganizmanın bulunması imkansızdır. Belediyemiz arıtma tesislerinden şebekeye verilen içme suyu, hem arıtma tesisi çıkışından hem de Karaağaç’tan Kavgaz’a en uç noktadan periyodik olarak alınan örneklerle kontrol edilmektedir. Laboratuarımızda yapılan düzenli analizlerde şehir içme suyunun insan sağlığı açısından herhangi bir tehlike oluşturmadığı tespit edilmiştir” diye konuştu.
İçme suyu, baraj ve kuyulardan vatandaşların abone girişine kadar sağlıklı bir biçimde ulaştırılan suyun her noktada sağlık açısından uygun nitelikte olmasına titizlikle dikkat edilmesi gerektiğini belirten Sedefçi şöyle konuştu  “Ancak bazı yapılarda kullanılan su depolarının standartlara uygun olması için periyodik bakım ve temizliğinin düzenli olarak sahipleri tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde sağlık açısından risk oluşturabilmektedir. Su deposu kullanan abonelerin özellikle bu konuya hassasiyet göstermeleri gerekiyor”

www.edirne.bel.tr

jougernaought | 02.10.2005 15:10:38
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
33138
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Şubat »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 8


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2019  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.