EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 5
Dün : 2381
Toplam : 17092436

 En Son Online 10 Üye
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 Halisaga
 ORHAN AFACAN
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 busratekin
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:41598
İp'niz:54.198.3.15

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Edirne Haberleri » BAŞBAKAN ERDOĞAN: ´´EDİRNE´YE SAHİP ÇIKACAĞIZ´´... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » BAŞBAKAN ERDOĞAN: ´´EDİRNE´YE SAHİP ÇIKACAĞIZ´´
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, geçen yıl NATO zirvesi nedeniyle gelemediği Kırkpınar Güreşleri’ne bu yıl gelmeyi çok istediğini söyledi. Başbakan Recep Tayip Erdoğan güreşleri izlemek için Edirne’ye gelmeyi düşündüğünü belirtirken, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal 26 Haziran Pazar günü Edirne’de olacaklarını söyledi.

Edirne Valisi Nusret Miroğlu, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve 644. Tarihi Kırkpınar Güreşleri Ağası Adem Tüysüz, dün Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tarafından kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, heyeti Çankaya Köşkü’nde kabulünde, Kırkpınar Güreşleri’nin önemine değinerek, geçen yıl NATO zirvesi nedeniyle gelemediği Kırkpınar Güreşleri’ne bu yıl gelmek istediğini, herhangi bir mani olmazsa 26 Haziran Pazar günü Edirne’de olacağını söyledi.

Vali Miroğlu, Belediye Başkanı Sedefçi ve Kırkpınar Ağası Tüysüz daha sonra Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından Başbakanlık’ta kabul edildi. Burada Başbakan Erdoğan’a Kırkpınar davetiyesi ve kırmızı dipli mum verildi. Görüşmede Başbakan Erdoğan’a Edirne’deki çalışmalar ve Kırkpınar ile ilgili bilgiler de sunuldu.

Bu arada Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, bir süre önce Belediye Meclisi’nde, Belediyenin SSK’ya olan borçlarına karşılık önerdiği gayrimenkul takasının kabul edilmediğini, SSK tarafından icra takibi başlatıldığını ve bunun Belediyeyi güç durumda bıraktığını Başbakan Erdoğan’a iletti. Başbakan Erdoğan da, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu’nu telefonla arayarak, Belediyenin talebinin değerlendirilmesini ve icra takibinin durdurulmasını istedi.

Başbakan Erdoğan’a, Belediyenin Makedonya Kulesi çevresinde yapmak istediği meydan çalışması hakkında da bilgi verdiğini belirten Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi görüşme ile ilgili şunları söyledi:

“Sayın Başbakanımız Çalışma Bakanımızı arayarak, borçlarımıza karşı SSK’ya önerdiğimiz takas talebimizin değerlendirilmesini istedi ve SSK’nın başlattığı icra takibinin durdurulmasını isteyerek sayın bakana “Belediyemizi üzmeyelim, bu konuyu çözelim” diye talimat verdi. Ayrıca sayın Başbakanımız, Belediyemizin Makedonya Kulesi çevresinde yapmayı düşündüğü çevre ve meydan düzenlemesi projemizi de desteklediğini ifade etti. Ziraat Bankası Genel Müdürü’nü de yanımızda arayarak, yıkılması gereken bankaya ait bina ile ilgili tüm yasal işlemlerin bir an önce tamamlanması talimatını verdi ve “Edirne ve Edirne’nin tarihine sahip çıkacağız” dedi.”

Belediye Başkanı Sedefçi, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Kırkpınar Güreşleri’ne gelmek istediğini ve bunun büyük olasılıkla gerçekleşeceğini kendilerine ilettiğini de kaydetti
Edirne Valisi Nusret Miroğlu, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Kırkpınar Ağası Adem Tüysüz daha sonra  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç tarafından kabul edildi. Kırkınar Güreşleri’ni izlemek için 26 Haziran Pazar günü Edirne’ye geleceğini söyleyen Arınç, TBMM’ nin 85. yılı münasebetiyle, Kırkpınar Güreşleri’nde dereceye girecek pehlivanlara özel ödül vereceğini de belirtti
Daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Edirne Valisi Nusret Miroğlu, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Kırkpınar Ağası Adem Tüysüz’ü kabul eden Maliye Bakanı Kemal Unakıtan da, 26 Haziran Pazar günü Edirne’de olacağını ve güreşleri izleyeceğini söyledi.

Öte yandan Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Kırkpınar Ağası Adem Tüysüz, sabah saatlerinde CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından kabul edildi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Edirne´de bu yıl 644. kez yapılacak Kırkpınar güreşlerinin tarihsel bir süreci yansıttığını, sıradan bir güreş müsabakası olmanın ötesinde bir önem ve anlam taşıdığını söyledi.
Belediye Başkanı Sedefçi ve Ağa Tüysüz’ün davetine teşekkür eden Genel Başkan Baykal bir engel çıkmaması durumunda, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu  yıl da Kırkpınar Güreşleri’ne katılacağını söyledi

jougernaought | 02.06.2005 11:21:17
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
12894
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Temmuz »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 2


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2018  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.