EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 1675
Dün : 5032
Toplam : 17922965

 En Son Online 10 Üye
 ORHAN AFACAN
 Halisaga
 busratekin
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:57978
İp'niz:18.206.175.155

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Edirne Haberleri » 10 yıl önceki cinayetin çözülmesi için mezar açıldı... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » 10 yıl önceki cinayetin çözülmesi için mezar açıldı

Edirne’de 1994 yılında, Selimiye Camii yanındaki Zehrimar Mezarlığı’nda tecavüz edildikten sonra iple boğularak öldürülmüş olarak bulunan araştırma görevlisi Nagihan Polat cinayetinde, katilin yakalanması için maktule DNA testi yapılmasına karar verildi.

Polat’ın mezarı 10 yıl sonra DNA testi için bir kez daha açıldı. Olaydan sonra cinayet zanlısı olarak yakalanan Orhan Dinç, yargılandıktan sonra suçlu bulunmuştu. 8 yıl hapis yattıktan sonra sanığın isteği üzerine yapılan DNA testleri üzerine, Dinç’in cinayeti işlemediğine karar verilmiş, suçsuz bulunarak serbest bırakılmıştı.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın isteği üzerine maktulenin Hacıumur’daki kabri açıldı. Edirne 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve Adalet Komisyonu Başkanı Tayyip Özdurmaz, Cumhuriyet Savcısı Müsebbih Ergin, Maktül Nagihan Polat’ın ağabeyleri Serkan ve Burhan Polat, katil ya da katillerin bir an önce bulunup cezalandırılmasını istedi. Trakya Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışan Nagihan Polat cinayeti zanlısı olarak tutuksuz yargılanan Orhan Dinç’ten alınan örneklere ilişkin DNA izolasyon çalışmalarından sonuç alınamadı. Zehrimar Mezarlığı’nda 10 yıl ince iple boğularak öldürülen T.Ü Fen Edebiyat Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi Nagihan Polat’a DNA testi yapılması için maktulenin kabri açıldı. Alınan kemik ve diş örnekleri Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Müdahil vekili avukat İbrahim Karakoç’un hazır bulunduğu ve tutuksuz sanık Orhan Dinç ile maktul yakınlarının katılmadığı geçen celse, dosya Adli Tıp Kurumu’ndan gelmiş ve incelemede gönderilen parafine gömülü dokular itibarı ile sonuç alınamadığından fethi kabir talep edildiği anlaşılmıştı. Müdahil vekili avukat İbrahim Karakoç da maktulenin mezarında Adli Tıp doğrultusunda işlem yapılmasını talep etmişti. Mahkemenin maktulenin mezarında Adli Tıp Kurumu’nun isteği doğrultusunda işlem yapılmak üzere mezar açıldı. Edirne 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve Adalet Komisyonu Başkanı Tayyip Özdurmaz, Cumhuriyet Savcısı Müsebbih Ergin, köy muhtarı Nuhfel Göksu, T.Ü Tıp Fakültesi Hastanesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı’ndan Dr. Okan Yıldız, aynı hastaneden otopsi teknikeri Kadri Güdücü Adli Tıp Kurumu’nun isteği doğrultusunda işlem yaptı. Avukat İbrahim Karakoç, DNA testinden sonuç alınamadığı için Adli Tıp Kurumu’nun isteği üzerine mezarın açıldığını, alınan örneklerin Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na gönderileceğini belirtti.
Maktul Nagihan Polat’ın ağabeyleri Serkan ve Burhan Polat, kardeşlerinin katil ya da katillerinin bir an önce bulunup cezalandırılmasını istediklerini söyledi. Bilindiği gibi 3 yıl aradan sonra cinayet davası Yargıtay Ceza Genel Kurulu’nun 25 Mart 2003 tarihli bozma ilamına uyularak 8 Ekim 2003 tarihinde ikinci kez sil baştan başlamıştı. Tutuksuz olarak yargılanan Orhan Dinç’in gelmemesi üzerine 14 Kasım 2003’e kalan davada sanık, kendisinin suçsuz olduğunu söylemiş ve mahkeme de T.Ü Tıp Fakültesi Hastanesi’nde materyallerin saklama şartlarının usulüne uygun olup olmadığını tespiti için uzman bilirkişi aracılığı ile keşif yapılmasını istemişti. Bunun üzerine 9 Şubat günü maktuleden alınan örneklerin saklandığı T.Ü Tıp Fakültesi Hastanesi arşivinde keşif yapılmıştı. Kaynak:KentHaber.com


Vesi | 25.11.2004 15:22:50
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
63743
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Şubat »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 5
Toplam Oy : 12


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2019  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.