EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 1774
Dün : 5032
Toplam : 17923064

 En Son Online 10 Üye
 ORHAN AFACAN
 Halisaga
 busratekin
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:36910
İp'niz:18.206.175.155

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Edirne Haberleri » BÜYÜK SKANDAL ! AVRUPA KRİTERLERİNE GÖRE HÜKÜMET İSTİFA ETMELİ !... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » BÜYÜK SKANDAL ! AVRUPA KRİTERLERİNE GÖRE HÜKÜMET İSTİFA ETMELİ !
Edirne Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Şefi’nin odasındaki oda spreyi sıkma makinesinin içinde dinleme cihazının bulunmasının ardından, şimdi de Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin odasındaki televizyonun içinde kamera bulundu.
Aralık 2009’da, Makine İkmal Bakım ve Onarım Birimi Şefi’nin odasında, oda spreyi sıkma makinesinin içinde, dinlemede kullanıldığı düşünülen bir cihaz bulunmuştu. Anteni ve seri numarası tespit edilen cihazı, Emniyet Müdürlüğü ‘demirbaş’ olduğunu belirterek istemişti. Bunun üzerine de cihaz yazılı bir tutanakla Emniyet’e teslim edilmiş, belediye yetkilileri savcılığa suç duyurusunda da bulunmuştu.
Tam dinleme cihazı olayı unutulmaya başlanmışken, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin odasında bulunan televizyonun içinden kamera çıktı. Radikal’in sorularını yanıtlayan Sedefçi, şu bilgileri verdi:
“Televizyonun 6 ay önce aldık ve odama koyduk. Son 15 günden beri birkaç kez arıza yaptı. Ben de fişinden çektim ve tamire göndermek isterken, konuyu CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş’le paylaştım. O dönemde Hanefi Avcı, Emniyet Müdürü olarak görev yapıyordu ilimizde. Konuyu Yılmaz Ateş’le paylaşdıktan sonra, milletvekili Tacidar Seyhan geldi. Birlikte, noter çağırdık, Sony yetkili servisi ve bir de bilgisayar uzmanı ile birlikte televizyon açıldı.
Televizyonun içinde, izlediğim dijital ve karasal yayınları bir merkeze aktaran bir cihaz ile dinleme ve görüntü kaydetmeye yarayan bir cihaz bulduk. Yine de tatmin olmadım ve yine aynı marka, aynı model bir televizyon getirterek onun da içini açtık. İçinden sözünü ettiğim cihazların hiçbiri çıkmadı.
Bu televizyon geldiği zaman Emniyet Müdürü Hanefi Avcı idi; beni içeriye tıktıran emniyet müdürü... Duygusal davranıyor olabilirim ama ben bu cihazları onun koydurduğunu düşünüyorum. Yani, onun kalıntısı. Hanefi Avcı’nın bu olayı kan davasına çevirdiğini ve peşini bırakmadığını düşünüyorum. Çünkü mahkeme lehime işliyor ve beraatim istendi.”
CHP’li Yılmaz Ateş AKP’yi suçlarken, “Sayın Başbakan ve yardımcıları ile İçişleri Bakanı oturup Ankara’daki teori komplolarına kılıf bulmak yerine, somut olayın gerekçelerini Türkiye kamuoyuna ve bizlere açıklamak durumundadırlar” dedi.

Seyhan: Nerede depolanıyor
TBMM Telekulak Araştırma Komisyonu Üyesi CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan ise, şunları söyledi: “Televizyonun açık olmasınına gerek yok. 220 volt elektrik alınarak hem görüntü kartına, hem de ses kartına gidiyor kablolar. VHS sistem, yakından ortam dinlemeye yarayacak bir sistem. Ayrıca iki tane anten koymuşlar. Hem de bu ses buradan ana borda gidiyor ve karasal ve dijital yayın üzerinden merkezde kaydediliyor. Aynı şekilde görüntü de ethernet kablosu üzerinden geliyor ve ana borda aktarılarak bir merkeze gidiyor. Basit bir dinleme ve kamera değil. Bunun açıklanması gereken Türkiye’de hangi merkezde depolandığıdır.”


kentbilinci | 09.01.2010 22:42:42
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
59944
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Şubat »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 10


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2019  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.