EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 1747
Dün : 5032
Toplam : 17923037

 En Son Online 10 Üye
 ORHAN AFACAN
 Halisaga
 busratekin
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:59396
İp'niz:18.206.175.155

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Edirne Haberleri » Gizlenen Dilekçe... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » Gizlenen Dilekçe

CHP’li Süloğlu Belediye Başkanı Balin’in istifası partiyi karıştırdı

            Süloğlu Belediye Başkanı CHP’li İsmet Balin’ın partisinden istifa etmediği yönünde Hudut Gazetesi’ne  yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Başkan Balin gazetedeki açıklamasında dilekçesinin ‘parti üyeliğinin gözden geçirilmesini’ içerdiği yönündeki açıklamasının da yalan olduğunu Sonhaber Gazetesi belgeledi. Balin kendisinin imzaladığı dilekçesinde, “Belediyemle ilgili alınmış olan kararların yanlışlığını da gördüğüm için parti üyeliğinden istifa ediyorum” yazdı.

            Cumhuriyet Halk Partisi’ne karıştıran Süloğlu Belediye Başkanı İsmet Balin’in istifasının yankıları sürüyor. CHP’de deprem yaratan ve gizlenmeye çalışılan istifanın gazetemiz tarafından ortaya çıkarılmasından sonra Süloğlu Belediye Başkanı İsmet Balin Hudut Gazetesi’ne telefonla yaptığı açıklamada, “ Parti üyeliğimin gözlen geçirilmesini istedim, Kendime göre bazı aksaklıklar vardı. Parti üyeliğimin devam ettirilip ettirilmeyeceğine partim karar verecektir.”dedi.

KASITLI MI YANLIŞ

YAZILDI?

            Süloğlu’da iki dönem Belediye Başkanlığı yapan ve bu güne kadar bir çok resmi evrağa imze atan CHP’li Başkan İsmet Balin anlaşılmaz bir şekilde yazdığı dilekçeye, ‘Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’na/ Süloğlu’ diye başladı. CHP İl Başkanlığı’nın  Süloğlu ilçesine taşınmadığına göre neden bu şekilde yazıldığı kafaları karıştırdı.

Dilikçede ‘il’ ibaresinin eksik olarak ‘ilçe’ yazılmak istendiği düşünülse bu kez Edirne’ye neden gönderdiği sorusu gündeme geldi. Siyasi kulislerde bu ileride ‘usül’ hatası nedeniyle dilekçenin işleme konulmaması yönünde bir taktik olup olmadığı konuşuldu.

NELER YAZDI?

            Süloğlu Belediye Başkanı CHP’li İsmet Balin imzaladığı dilekçesinde aynen şöyle dedi:

            “Partimin 2. dönemdir Süloğlu Belediye Başkanlığı görevini yapmaktayım. Zaman zaman siyasi anlamda yalnız kaldığım halde bu görev anlayışımdan taviz vermeden görevimi yürüttüm. Konu, Belediyemin ve yurttaşlarımın çıkarlarına dayandığı zaman gayretle yürütmeye çalıştığım partililik görevimi gözden geçirme gereği duydum. Bunun sonrasında Belediyemle ilgili alınmış olan kararların yanlışlığını da gördüğüm için parti üyeliğinden istifa ediyorum.

            İstifamla ilgili detaylı açıklamayı yazılı ve görsel basına bizzat veya yazılı olarak detaylı yapacağım. Bilgilerinize sunarı. 03/09/2008”

            Başkan Balin dilekçesinin altına adres bilgisi olarak ise General Hüseyin Hüsnü Cad No:21 Kat:1 Süloğlu bilgisine de yer verdi.

BELEDİYE VE

YURTTAŞLARIN ÇIKARLARI NE?

            Süloğlu Belediye Başkanı İsmet Balin, dilekçesinde söz ettiği ‘belediye ve yurttaşların çıkarlarına dayandığı’ dediği konuların ne olduğuna ise gazetecilerin ısrarlı sorularına yanıt vermedi. OSB’de temel atma töreninde gazetecilerin ‘Partinizden istifa ettiniz mi?” sorularına, ‘Önce yok” diyen Başkan Balin detaylı sorulara da kaçamak cevaplar verdi. Belediye ve yurttaşların çıkarlarına dayanan konunun ne olduğunu açıklamaktan kaçının ve dilekçenin son bölümünde teşkilata, “gazetecilere detaylı” açıklama yapacağını da özellikle not düşerek mesaj veren Süloğlu Belediye Başkanı İsmet Balin ile ilgili yarın partinin ilçe yönetimi ve belediye meclis üyelerinin bir araya gelerek toplantı yapacağı öğrenildi. Başkan Balin Hudut Gazetesi’ne yaptığı açıklamada ayrıca Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ile minibüsler konusunda bir fikir ayrılığı ve tartışmasının olmadığını da söyledi. CHP kulislerini karıştıran bu ilginç içerikli istifa dilekçesi sonrasında partide yaşanacak gelişmeler kamuoyu tarafından da merakla bekleniyor

Kaynak:SONHABER


fototac | 16.09.2008 10:10:31
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
92114
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Şubat »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 8


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2019  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.