EDİRNE WEB PORTALI
Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
DUYURU : (28.12.2006 16:40:50) Sizler için hazırladığımız Edirne Web Araç Çubuğunu buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirerek kurun. Online radyo dinleyin, Google ile gelişmiş aramalar yapın, güncel hava tahminlerini edinin. Yeni gelişmelerden haberdar olun. Sohbet edin, dostluklarınızı güçlendirin...
   
    ..:: Yazarlar ::..
    Istatistikler

 

Üyelik
Son Üye:ORHAN AFACAN

Site Hitleri
Bugün : 1835
Dün : 5032
Toplam : 17923125

 En Son Online 10 Üye
 ORHAN AFACAN
 Halisaga
 busratekin
 zxzx
 KEMAHLI
 REGAL
 1
 Vesi
 Aycan Tulun
 onlyfaust
 En AKTiF 10 Üye
 4.MURAT
 eylül
 jougernaought
 Editor
 efsane22
 leblebi
 aylin
 vet22
 ErkanGocuk
 Vesi

Web Bilgileriniz
Port:57420
İp'niz:18.206.175.155

 

    Milletvekillerimizden
    İletişim

 

 
 Haber
 
habereditor@edirne.web.tr 
 Makale
 
makaleditor@edirne.web.tr 
 Webmaster
 
webmaster@edirne.web.tr 
 Site Yöneticisi
 admin@edirne.web.tr
  MSN
 
msn@edirne.web.tr
 ICQ
 ICQ :43 48 82 90

 

    Destek

Eğitim Haberleri » Edirne'de Bilişim Teknoloji Sınıflarına Milli Eğitim'den büyük darbe... Edirne Web Portalı - www.Edirne.web.tr
   » Edirne'de Bilişim Teknoloji Sınıflarına Milli Eğitim'den büyük darbe
Sitemize mail ile ulaşan, adının açıklanmasını istemeyen bir öğretmenimiz 2008-2009 Öğretim yılında Bilişim Teknoloji Sınıflarına yeteri kadar öğretmen görevlendirilmediğini anlatan bir yazı göndermiş. Demek ki Formatör Öğretmen görevlendirilmeyen okullar kendi kaderine bırakılmış. Bilgisayarlar da küflenmeye. Teknolojinin çok hızlı değiştiği günümüzde yakın bir zamanda bu Bilişim Teknoloji Sınıfları da atıl durumda olacaktır.

Yaptığımız araştırmaya göre Edirne Merkez:7, Havsa:2, Lalapaşa:1, Süloğlu:1, Uzunköprü:2, İpsala:1  öğretmen görevlendirilirken Keşan ve Meriç ilçelerimize hiç bir  öğretmen görevlendirilmemiştir

Çocuklarımızı, gençlerimizi internet kafelerden kurtarmaya çalıştığımız şu günlerde Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü''nden önlem almasını diliyor, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin DEMİRCİ''nin dikkatini çekiyoruz.

Aşağıdaki linklerden durumu daha iyi anlayabilirsiniz.
BTS Olan okullar . http://edirne.meb.gov.tr/bt_okul_list.asp
Öğretmen görevlendirilen ilçeler : http://edirne.meb.gov.tr/_formator/formator.html

Gelen mail aynen şöyle
Milli Eğitim Bakanlığımız çeşitli kaynaklarını kullanıp bugüne kadar birçok eğitim programını planlayarak uygulamaya koymuştur. Bunun içinde bilişim teknolojisi araçlarının eğitimde kullanılması amacıyla okullarımızda “Bilişim Teknolojisi Sınıfları” kurulmuştur.

Bu sınıflardan yüksek verim alınabilmesi, bilişim teknolojisi sınıflarının daha etkin, verimli, bilinçli ve yoğun kullanılması ile mümkündür. Okullarımızda bilgisayar destekli eğitimi yaygınlaştırmak, bu konularda öğretmen ve öğrencilere rehberlik yapmak, bilişim teknolojisi konusunda ihtiyaç duyulan eğitimleri vermek, bu sınıfları kesintisiz olarak işler durumda kalmasını sağlamak, eğitim saatleri dışında bu sınıflardan çevre halkının da yararlanmasını sağlamak amacıyla bakanlığımız okullarda “Bilişim Teknolojisi Formatör Öğretmenler” görevlendirmektedir.

Edirne ilinde İlköğretim Bilişim Teknolojisi Sınıfı Sayısı -136, Lise Bilişim Teknolojisi Sınıfı Sayısı-38, Yaygın Eğt.-7 olmak üzere 181 adet Bilişim Teknolojisi Sınıfı bulunmaktadır. Bu okullarda toplam 3315 adet bilgisayar bulunmakta. Milli Eğitim Bakanlığımız her Bilgi Teknoji Sınıfı için en az bir Formatör öğretmen görevlendirilmesi için genelge yayınladı. Bu okullarımızda 1998 yılından beri, ihtiyaç dâhilinde, bu konuda bilgili öğretmenler, büyük paralar harcanıp, çeşitli hizmet içi eğitimlerden geçirilerek bu sınıflarımızın etkin bir şekilde kullandırılması amacıyla görevlendirilmekteydiler. Ancak 2008- 2009 eğitim yılında alınan bir kararla ilimizde 181 adet Bilgi Teknolojisi Sınıfı olmasına rağmen 14 Bilişim Teknolojisi öğretmeni görevlendirilmiştir.  Sayının bu kadar az olması bu sınıflarımızdan beklenen verimin alınmasına engeldir.

Birçok okul yöneticimiz okullarında önceki yıllarda görev alan Bilişim Teknolojisi Formatör öğretmenlerinin bundan sonraki yıllarda da görev almalarını talep etmektedir. Bilişim teknolojisi sınıfı olan okullarımızın etkili ve verimli kullanılması ancak bu işte kendisini yetiştirmiş emek vermiş öğretmenlerimizin görevlendirilmesi ile mümkündür.

Ayrıca Formatör Öğretmenlere kadro verilerek 6 ayda bir yapılan görevlendirmelerde yaşanan sıkıntılar da sona erecektir.

Saygılarımla.
Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni
 


fototac | 10.09.2008 14:34:25
[ Yorumlar(0) | Bu Haberi Yazdır]

    Arıyoruz, Anıyoruz
  
    Üyelik
 
 Kullanıcı Adı :
Şifre : 
Kod :
48763
 
Yeni Kayıt !
Şifremi Unuttum !
 
    Yeni Yazılar
    .. Faydalı Linkler ..
 

 
    Edirne'de Hava
 
EDIRNE HAVA DURUMU
EDIRNE HAVA DURUMU

 
    Günlük Fal
 

Burcunuzu seçin, falınızı okuyun

Muneccim.com 'un katkılarıyla

 
    Takvim
 
« Şubat »
Pz Sl Çş Cm Ct Pa
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 
    Ara & Bul
 

 
Edirne.Web.tr Web 
 

 
    Yeni Forumlar

 Puan Verin
Ortalama Puan : 0
Toplam Oy : 5


Bu habere puan verin...


Ana Sayfa Haberler Dosyalar Yazılar Üyeler Anketler Forum
Arama :  
Copyright © 2004 - 2019  EDİRNE WEB PORTALI
Bir Edirne Web Grubu sitesidir.